אז מה זה בכלל פודקאסט ואיך מאזינים לו

 

פודקאסטים עושים מהפכה בדרך שבה אנשים צורכים תכנים להאזנה לפי דרישה.

 

נקודת התחלה טובה, היא לחשוב על פודקאסט כעל רדיו אינטרנטי לפי דרישה. זה דומה במובן שאתם יכולים להאזין לו במחשב או במובייל - אבל פודקאסט הוא בהחלט הרבה יותר מרדיו אינטרנטי.

משל טוב הוא להשוות את עולם הפודקאסטים לפלטפורמות סטרימינג של סרטים וסדרות כגון נטפליקס - אתם בוחרים למה להאזין ומתי בלי צד שלישי שמתווך לכם תוכן כגון ערוצי הטלוויזיה והרדיו המסורתיים.

 

פודקאסטים בישראל

 

פודקאסטים בישראל נמצאים בעלייה מתמדת למרות שהתחום בחיתוליו בישראל לעומת ארה״ב, שם פודקאסטים הפכו לדרך מקובלת ומכובדת לשדר תוכן. כוכבים גדולים כגון ג׳ו רוגן ואחרים גרמו לפלטפורת הפודקאסטים להתפוצץ ובעתיד זו תהיה כנראה הדרך הכי מקובלת לצרוך תוכני ״רדיו״.

 

פודקאסט מול רדיו

 

עם כמות התוכן שפודקאסט יכול לספק, שידור רדיו רגיל, או "רדיו יבשתי" - כפי שקוראים לזה - פשוט לא יכול להתחרות. ברדיו המסורתי יש מגוןן רחב של ערוצים. כתוצאה מכך, תחנות רדיו משדרות את התוכן שלהם - כלומר, הם מנסים לפנות אל קהל רחב ככל האפשר כדי שיגיעו לתחנה שלהם. כי, בסופו של דבר, זה מה שהמפרסמים מחפשים ולכן גם הרדיו עמוס בפרסומות מציקות והם שולטים על מה אתם תאזינו על ידי יצירת פלייליסטים. אבל פודקאסט, לעומת זאת, לא בהכרח מסתמך על ההכנסות מפרסום כמו בני הדודים מהרדיו. הגדלות של פודקאסט היא היכולת שלו לכוון לקהל יעד ספציפי שמעוניין לצרוך תוכן מסוים ללא תלות במיקום או זמן, והוא מסוגל למקד או לטרגט את עצמו רק למי שמעונין להאזין לו. לכן, בעוד קהל מאזיני הפודקאסטים עשוי להיות קטן מאשר הקהל של רדיו מסורתי (לא לעוד הרבה זמן), פודקאסטים בהחלט בדרך למהפכה עולמית.

 

 

איך מאזינים לפודקאסטים

 

לכל פודקאסט בדרך כלל יש אתר שמאחסן את הפרקים המלאים ,ניתן להאזין לו גם באפליקציות סטרימינג כגון ספוטיפיי, גוגל פודקאסטס, סטיצ׳ר, פודבין או איוטיונז מיוזיק. דרך אחרת היא פשוט  להוריד פרקים להאזנה בעתיד מהאתר של הפודקאסט עצמו . לאחר שהורדתם את הפרקים שמעניינים אתכם  אתם פשוט יכולים להאזין להם בנסיעה ברכב, בג׳וגינג, בטיול עם הכלב, בעבודה או בכל מקום וזמן שנוח לכם. 

 

אם אתם יוצרים פודקאסט

 

אם החלטתם ליצור פודקאסט, יהיה לכם הרבה יותר קל לעקוב אחרי נתוני ההאזנה – כמה אנשים באמת הקשיבו לכם, כמה זמן, ואם תיצרו קהילת מאזינים נאמנה תדעו בד״כ מי הם ומאיפה הם באים. בגלל שהפלטפורמה היא האינטרנט ושרתי האירוח ולא תחנת שידור מסורתית – אין גוף שמפקח על התכנים – אתם תחליטו בלעדית על מה אתם רוצים לדבר ובאיזו צורה.

 

לסיכום

 

אם אתם חדשים לעולם הפודקאסטים, כדאי שפשוט תתחילו לחפש משהו שמעניין אתכם, לדוגמא אם אתם אוהבים לשמוע תוכן על עסקים ויזמות, פשוט תקלידו בגוגל ״פודקאסט על עסקים ויזמות״ וגוגל כבר יוביל אתכם.

פודקאסטים הם בהחלט העתיד וכנראה שבעוד 20 שנה אנשים צעירים לא יבינו איך ״הזקנים״ צרכו אודיו דרך תחנות רדיו.

 

logo2.png
22b5a685-f93c-442b-97ca-08b3c39bfaee.png

כל הזכויות שמורות לפרש נטוורק 2021